mcoe8501 mcoe8501
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a salad bar, the cost per ounce is $0.85, and the container costs $0.25. What is the total cost, in dollars and cents, of a salad weighing 8 ounces?

Respuesta :

shaneener65 shaneener65
  • 11-12-2020

Answer:

wow sounds good and cheap im gonna go get salad now thanks alot

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose Correct or Incorrect for the use of punctuation in the sentences.
Turn each fragment into complete sentence. 1. the new idea created a buzz of excitement. 2.for example, the public's interest in reality television. 3. Does tha
Write the missing letters.A) ne _ _ ewB) _ ncl _C) _ ie _ eD) a _ n _E) _ ou _ i _F) g _ _ n _ _ ar _ _ _ ​
Describe and correct any error a student may have made when solving the equation 0.15(y-0.2)=2-0.5(1-y).
is 2^2 equals to -2^2
If a number is 10 more than two-thirds of the same number, then find the number.​
Suppose a student develops a scale model of the planets. which two planets should be the closest in diameter on the model?
How do you solve this equation I struggle with it
Write the inoic and net ionic reaction of K3PO4(aq)+3Sr(NO3)2
textbook. Answer these questions using complete sentences. 1. Which book tells the story of The Trojan War? 2. Who was Paris? 3. What was the Judgment of Paris?