zak050910 zak050910
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

1. Richard paid $48.00 for 8 bags of sand. What is the unit rate per bag of sand that
Richard paid?

Respuesta :

azariah34
azariah34 azariah34
  • 13-01-2022
$48 divided by 8 bags is $6 per bag
Answer Link

Otras preguntas

how do you divide fractions
Whats The common denominator fractions for 1/2 and 1/4
Tanya opened a savings account with a deposit of 550.she deposited 450 and withdrew 120.yesturday, Tanya deposited 720 into her account. What percentage of the
What is the earliest form of writing?
seven tenths is_________pieces of the whole
How do u find the reciprocal of 5/11?
Most of the newspaper (was,were) placed in the recycling can.
IMPOSSIBLE MATH QUESTION(1+tan (1))(1+tan (2))(1+tan (3))(1+tan (4))...(1+tan (45))=?find the value
What is the earliest form of writing?
You're conducting a physics experiment on another planet. You drop a rock from a height of 2.3 m and it hits the ground 1.1 seconds later. What is the accelerat