mirandaperez7921 mirandaperez7921
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


Jenny's Bakery sells carrot muffins at 2 each. The electricity to run the oven is 120 per day and the cost of making one carrot muffin is 1.40 . How many muffins need to be sold each day to break even?

Respuesta :

Otras preguntas

Which country is rich
The distance from Phoenix to Tucson is 120 miles. A car made the journey in 1 hour and 45 minutes. What was the average speed of the car in miles per hour?
A new chemical that makes fabric waterproof is tested. One fabric couch is treated with the chemical and another identical couch is not. Which is the experiment
Find the common difference in the arithmethic sequence 3 ,13/4 ,7/2 , 15/4
a rectangle is 3 1\3 feet long a n d 2 1\3 feet wide.what is tge distance around the rectangle
I can't seem to answer number 23? How do you solve it?
What does cóma està mean?
What is 5/9 of 45? Please help!
Change 2/7% to ratio
75% of Zul's money is the same as 2/3 of Ali's money. They both had $510 in total.a)How much money did Zul haveb)If zul gave 30% of his money to Ali,how much mo