nickdadon nickdadon
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

Hot dogs cost h dollars each and pretzels cost p dollars
each. How much would it cost, in dollars, to buy h + 1
hot dogs and p- 1 pretzels?

Respuesta :

Otras preguntas

ASAP PLS 40 POINTS Write a brief essay describing the minimum requirements for any electric circuit. Within your essay, describe the task for each of these ele
What is the value of a? a. 34 b. 56 c. 68 d. 146 What is the value of b? a. 28 b. 34 c. 56 d. 112
4 and 5 please? I need help!!!
quadratic regression​
Phil had 93 dollars, and his sister owed 10 dollars to her friend. How much should Phil give to his sister for each of them to have the same amount after she pa
PLEASE HURRY!!! Which student correctly wrote the algebraic expression for the following statement? the quotient of a number and seven Adrian’s work quotient r
1. Ask QuestionsWhat is the author trying to tell readers by putting some of the English wordsーbut none of the spanish wordsーin italics?​
Is the product of 3/6×5/4 equal to the product of 3/4×5/6? Explain howyou known.
which radiation is most likely to be the most harmful if absorbed by the tissue
why are elements considered the simplest substances on earth