vinobimo14 vinobimo14
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

Ibu belanja kebutuhan sehari-hari, dia membeli telur dan nasi. Harga 3 kg telur dan 2 kg beras adalah Rp76.000,00,
sedangkan harga 2 kg telur dan 1 kg beras adalah Rp 47.000,00. Hitunglah harga 1 kg telur dan 1 kg beras!

Respuesta :

Otras preguntas

Jon ran around a track that was 1/8 of a mile long. How many miles did Jon run in all?
Original price - $82. Percent of discount-?? Sale price - $65.60
Select the sentence that shows correct subject-verb agreement A.Monkey and seals are both fun to watch at the zoo B.A package or a letter wait for you at the po
5% of what number is 35
what is 32.043 in expanded form (decimal form)
what did most people living in shang china do for work?
WORTH 25 POINTS PLEASE HELP!!! a glass box shaped like a rectangular prism has a width 7 inches, length 9 inches, and height 12 inches. It's being shipped in a
Suppose the clay the teacher buys is available only in 10 pound packages.How would the graph be different from the one shown on the facing page?
One batch of fruit salad has equal amounts of witch kinds of fruit ?
for an sphere what would be the formula