3178648 3178648
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$28.955. What is the unit price of the pairs of gloves ​?

Respuesta :

Otras preguntas

what is 25/6 with remainder
What happens if the president wins the popular vote and lost the electoral vote?
Emperor penguins huddle together during the Antarctic winter months. Once a penguin reaches the interior of the huddle he A)remains on the interior to stay warm
How did the Militia Act affect African Americans during the Civil War?
How did the U.S. government respond to Nazi persecution of the Jews during World War II? (5 points)?
Why is corruption common in some African countries , such as zimbabwe?
you have 160 boxes of cookies, in each case you can pack 8 boxes. how many cases will be packed from these cookies ?
What is genetic code?
At which conference was the Allied invasion of Italy agreed upon? A. Tehran B. Casablanca C. Yalta D. Potsdam
Each chocolate bar in a box cost $3.If a box had 7 bars total and Olivia sold all but 4 bars,how much money would she have made?