zarwasaqib1234321 zarwasaqib1234321
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

1. What value of x makes this equation true?

X/2-2= X/4+4

Respuesta :

Otras preguntas

Answer the questions to find out which store's apples are the least expensive. 1. What is the unit price of apples at store A? Explain how you found this unit p
A visual artist is someone who ________________ a. captures the meaning and importance of a subject through visual representation instead of words. b. seeks art
fill in the blank question. julia wants to purchase a pair of headphones that are on sale for $42.79. the sales tax rate in her county is 6%. calculate the
Deandre gave 5 people candy. He split 5/4 pounds among them. What is the unit rate in pounds per person? Write your answer in simplest form.
-(5)^2(4) please show work
Which best explains why California’s application for statehood caused a sectional crisis?
Aerosol cans carry clear warnings against incineration because of the high pressures that can develop upon heating. Suppose that a can contains a residual amoun
in 1942, the national resources planning board found that blacks were enjoying an improved standard of living all across the united states due to higher employm
integer Greater than -3 and less than or equal то 0​
which lifestyle analysis technique uses 68 different segments as descriptors of individual households, which are ranked according to socioeconomic variables?