alaina111aniala alaina111aniala
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Annie is selling chocolate bars for school. The cost of 12 bars is $18.

A) What is the unit rate of 1 candy bar?

B)How many bars must Annie sell to make $75?

Respuesta :

Otras preguntas

If a rock is sitting in the dirt, the normal force from the ground and BLANK are acting on it plz help
What is the simplest form of the fraction 4/10
Do you underline or put book titles in quotations?
what is 3.36 rounded to the nearest hundreth
How do I write n+5n= 12c-c= and -4j-1-4j+6= in simplest form?
2loga(3)+loga(5)=loga(x)
how do you unscramble the science topic atsetlectoicnp
Explain why sedimentary rocks are found as a veneer covering large areas of the continental igneous rocks
help calculate 6x+14=32
If the volume of a cube is 27 cubic meters, find the surface area of the cube