tavionsmith62 tavionsmith62
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A mountain cabin on 1 acre of land costs 30,000 dollars. If the land cost 4 times as much as the cabin, what was the cost of each?

Respuesta :

Otras preguntas

how do i say have a nice day in Spanish
why is citizen participation essential to the preservation of the us political system
is Radium 226 dangerous to humans?
what is the difference between ions and free electrons?
describe how the life of a teen parent differs from the life of a teen without a child.
How long will lucy have to wait before her $2500 invested at 6% earns $600 ?
what are the principal parts of a verb?
what is the difference between ions and free electrons?
describe how the life of a teen parent differs from the life of a teen without a child.
what is an intentional fallacy?