furciogonzalez671
furciogonzalez671 furciogonzalez671
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Several years ago, Belle invested in some gold. Gold is currently valued at $2,622 per ounce, which is 90% more than Belle originally paid for it. What was the purchase price of the gold?

Respuesta :

Otras preguntas

If you make two pints of saliva every day how long would it take you to make a gallon.
Simplify each and state the excluded values.12x2 8x11)28x16x
Choose the sentence that is correct. A) We went too the store. B) He is too big for those pants! C) I had too doughnuts for breakfast. D) Do you want too co
Three less than n equals 2 (solve for n)
A beach ball has a radius of 9 inches what is the volume
what importance does language have to rome
One way to brainstorm a topic for an informative essay is to
What is the difference between 2,386 and 7,000? Check your answer using inverse operations. A. 5,614 B. 4,614 C. 9,386 D. 10,386
How did Great Britain offer to help the US stop other European nations from establishing colonies in the Americas in the early 1800s? by making a joint statemen
what major event effect of the Crusades on Europe