Kapow04
Kapow04 Kapow04
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-cup container of window cleaner costs $6.00. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the equation of a line passing through (-3,7) and having a slope of -1/5
What value of x is in the solution set of 2(3x – 1) ≥ 4x – 6?
A house painter can paint 2550 ft² in 3 h. What is the house painter’s painting rate? A.)550 ft²/h B.)850 ft²/h C.)1700 ft²/h D.)7650 ft²/h
what does five sharps mean for bass clef?
In haute cuisine fashion, how many courses were served at a single meal?
A cone-shaped building has a height of 11.4 meters and a base with a diameter of 12 meters. The building will be filled with road salt that costs $20 per cubic
Alexander buys a refrigerator for $559.98. The regular price is $699.98. What is the discount percent? (Round your answer to the nearest whole percent)
Which data type is also called a binary object? Date/time BLOb Boolean Autonumber
Which commonly held Puritan value is reflected in their development of town meetings?
Edda read a science-fiction short story and first learned that the main character, Taro, has special abilities when she read that Taro flew out a window to esca