swaniig
swaniig swaniig
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Please help!!! The total price of 8 oranges and I apple at $1.20 is double the total price of I orange and I pear at $1.80. How much is the price of I orange?​

Respuesta :

Otras preguntas

Which example best demonstrates irony? A. A stairway that goes on and on without a destination B. A new missile designed by the military to ensure peace C. A li
Our constitution does not copy the laws of neighbouring states; we are rather a pattern to others than imitators ourselves. Its administration favours the many
Use the figure for Exercises 17-23. Write true or false. If a statement is false, rewrite it so it is true.
Evaluate for M = 10, N = -5, and P = -2 .
please give all the answer​
Did prince Eric fall in love with Ariel even though she couldn’t speak????? Why or why not??
Real world applications for 1 and 2-step equations
Why is America different from other nations ? How does Walter Whitman feel about America at the time this was written ?
Who was the mormon leader who was killed by a mob in illinois in 1844?.
Why would a website for a for-profit organization most likely be an unreliable source for healthcare product information?