t4t7ck8wns t4t7ck8wns
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

what is the solution for x in the equation? -8x+11=35
Subtract. 16 1/8 - 5 3/4 A. 10 3/8 B. 11 1/2 C. 3 1/4 D. 12 1/8
which term best describes a proof in which you assume the opposite of what you wan to prove
Select all that apply: What are the basic units of each party at each level? 1) mass meeting 2) committee 3) public relations
Read the excerpt below and answer the question. Re-enter the KNIGHT with a pair of horns on his head How now, sir knight! why I had thought thou had’st been a
Which statement about the results of the Crusades is not true? A. The Holy Land remained firmly under the control of Christian Crusaders. B. Tensions between Je
i have a homework problem pls help
How does using Latin in taxonomy improve communication among scientists?
Through the use of illuminated manuscripts, christian monks impressed the illiterate christian population by ____.
When a country invests in factories, technology, and machines in the production of other goods, it is investing in ______________. capital goods human capital G