SoupsJr SoupsJr
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 avocados and 5 tomatoes is $3.76. Six avocados and 3 tomatoes cost $4,02. Find the cost of each avocado and each tomatoe.

Respuesta :

Otras preguntas

Which do you like more?
Can you help me wit this?
Which of these are names given to Suleiman I? (Multiple choice) Suleiman the Law Giver Suleiman the Magnificent Suleiman the Brave Suleiman the Conqueror
True or False:Cell specialization does not occur in multicellular organisms​
name one of your favorite rappers
I want to start a businesses where i draw whatever character you want in any pose digitally for 10-15 dollars what are good websites to advertise it
How is hiv contracted, and what are the treatment options?.
A major difference between the ridge-push, slab-pull model and the convection model is the ridge-push, slab-pull model ______.
Riley’s Rug Warehouse purchases rugs from the manufacturer for $82.00 each. The manager marks the rugs up 150% and then includes a 10% sales tax. How much does
THIS IS DUE IN 2 MINUTES! I WILL GIVE BRAINLIST ASAP! Colton practices the piano 413 minutes in 1 week. If t represents the total time he practices for any numb