20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

the atoms of a solid block of wood are???
function of the president of the United of Tanzania​
Thomas is studying the process of photosynthesis in algae. In which organelle does the photosynthesis take place? A. nucleus B. vacuole C. chloroplast D. flagel
A trig function given below. Describe the transformations from its parent function. Graph one period of it using 5-point method and write its range. y = 2 sin(
What is the arc length of a circle that has a 7 cm radius in central angle that is 40° use 3.14 for pie and round your answer to the nearest hundredth
Write an absolute value equation that satisfies the following condition. The equation has only one solution: x=−17. Write an absolute value equation that satisf
Please help with these! Justify your reason
Brian bought a desk on sale for $536. This price was 33% less than the original price. What is the original price?
summary of the story the lion and the mouse​
The cost for a group of people to go to the movies is given by the expression 9a + 5b, where a is the number of adults and b is the number of children. What are