kingveg4925 kingveg4925
  • 12-12-2022
  • English
contestada

Why does the author repeat the words happy and for ever in stanza three in the poem ode to the Grecian urn?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the use of life?​
Any one wanna play breaking point?
which inequality is shown in this graph?
Find the volume and thank for answer
A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
The lengths of the legs of a right triangle are 3 and 6. Find, in radical form, the length of the hypotenuse of the right triangle.
20 POINTS!!! A researcher randomly surveyed 1,477 farmers to determine the geographical region in which they farm and the types of crops that grow there. The tw
Please help I’ll give brainliest :)
Write an equation of the line with a slope of 0 and y -intercept of 5.
-12 to the power of -2