rimas2882011 rimas2882011
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 6 oranges is $1.What is the cost of 3 dozen oranges?
GUYS PLEASE ANSWER IT FAST
AND EXPLAIN HIW YOU DID IT!

Respuesta :

Otras preguntas

The small nations of Lithuania Latvia and Estonia lie in the eastern shore the?
turn this sentence into an algebraic equation mike, who has 6 video games, has half as many games as Paul
would a fly without wings be called a walk?
a climber pulls down on a rope causing his body to rise up with the rope? Which law of motion is it?
Which of the following is not a type of outline? a. cyclical outline b. sentence outline c. topic outline d. paragraph outline
Bruce saved $35.00 to buy a new video game. The game's original price was $42.00, but it was on sale for 30% off. The sales tax rate was 5% Did Bruce have enoug
the number x is reduced by 25% and then halved
What times 4 equals 10?
Jillian is selling boxes of cookies to raise money for her basketball team. The 10 oz. box costs $3.50, while the 16 oz. box costs $5.00. At the end of one week
What are the six external parts of a computer system and identify which are input and which are output?