konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

A box has 7 apples and I take one. How much do I have left altogether?
What is the estimate of 6/10 +7/12
Boat travels upstream for 2 hours. On the return trip, it only takes 1.7 hours because the boat travels 2.5 miles per hours faster downstream due to the current
what are data types in biology​
What is the answer I need help please
Does embryological data have advantage or disadvantage over DNA evidence
Describe the textiles made by the Kongo people?
Jose is going to drive from his house to City A without stopping. Jose plans to drive at a speed of 25 miles per hour, and after driving for 3 hours, he will be
how do you express complex fractions? For instance, x + 1/x /6​
The combined height of one fir tree and one pine tree is 21 meters. The height of 4 fir trees stacked on top of each other is 24 meters taller than one pine tre