2003567anieves 2003567anieves
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Cashews cost $9.90 per pound. If
Henry buys 2.45 pounds of
cashew, what is the total cost?
*Round to the nearest cent*

Respuesta :

Otras preguntas

What does Qur’an mean in Arabic? the law to praise Allah faith to recite
A document that is 35 in. By 40 in. Is redrawn at 1 1/2 scale and then redrawn at 1/4 scale. What are the final dimensions of the drawing?
How has the settlement of humans in agricultural societies impacted the environment
This natural disaster, which can happen due to volcanic or earthquake activity, has caused more deaths than lava flows. tsunami landslides or mudslides liquefac
What does it mean for an equation to express y in terms of x?
Kim exercise for 3/4 hours each day for 6 days in a row altogether how many hours does she exercise during the 6 days
A writer must always cite the source of a direct quotation. a. True b. False
Describe democracy and how it developed in Ancient Greece.
The Office clipboard holds approximately 24 items. a. True b. False
Which of the following is NOT a learning difficulty children with fetal alcohol syndrome face? a. Fetal alcohol syndrome can cause children to have increased I