cassieundercover13 cassieundercover13
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-quart jug of vegetable oil costs $8.96. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

The arrow in a chemical equation always points toward the A reactant B product C right D left
If you can solve both Will mark brainly ASAP
What figure of speech does Wordsworth use in these lines from his poem? Lo! where the Moon along the sky Sails with her happy destiny; A. simile B. metaphor C.
limited time!! What natural events both benefit and challenge the populations in South and Southeast Asia? A. blizzards B. monsoons C. tornadoes D. hurricanes
This excerpt uses dialect, which is a characteristic of which American literary style: A ) Modernism B) Puritanism Regionalism D) Transcendentalism
Karma Company has prepared its operating budget for the first quarter of 20x9. The company forecasts sales of $50,000 in February, $60,000 in March, and $70,000
Find the Volume of the figure. Write the answer in terms of pi. ​
How is incorporating comedy make history and possibly other topics in school more relatable? Do you feel like you understand the topic better? Would like you to
is it a function? explain briefly
In ΔHIJ, the measure of ∠J=90°, the measure of ∠I=62°, and IJ = 86 feet. Find the length of HI to the nearest tenth of a foot.