anamikausman434 anamikausman434
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-foot roll of red ribbon costs $1.17. What is the unit price? (per foot)

Respuesta :

Otras preguntas

Can somebody pls help me I’ve been stuck for hrs and I’m new to geometry:(
In your opinion, did the us goverment violate the constitution during word war I?
Suitcases originally priced at $50 are now on sale for $41. What percentage is the discount?
use the correct trig function to find the value of x. SOH, CAH, TOA​
The students did not linger around the school building on the day winter break began, instead they hurried home Synonym Antonym Example Definition choose on
A watch loses 0.15 sec/min, how many seconds are lost in 24 hours?
which of the following is a function of the cell membrace?
quadratic equation 4
A mixture of green paint contains 9 pounds of blue paint and 12 pounds of yellow paint to make the same shade of green paint using 21 pounds of blue paint how m
You accelerate from 5m/s to 60m/s in 11 seconds what is the average acceleration.