kreesey09 kreesey09
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce can of clam chowder costs $1.32. A 32-ounce can of clam chowder costs $3.20. Which has the lower unit price? (per ounce)

Respuesta :

Otras preguntas

2x +1 < 5 what would be the inequality for this ?
Arturo is putting 18 erasers into equal rows. He says there will be more erasers in 2 equal rows than in 3 equal rows Is Arturo correct?
Can someone solve this please
Number 5 please i need your help
Which of the following is NOT true about Nya's sister Akeer? Question 6 options: she is younger than Nya she is a good student she got sick from drinking dirty
Christian teachings helped influence the Declaration of Independence by promoting the ideathat truth is self-evident.that people are equal.that happiness is wor
is violence ever justified essay​
Talking Ben or Talking Tom
when you _________, air enters the body
3.2 The data in the table below was recorded during the investigation: Distance in cm 10 20 30 40 Rate of photosynthesis (Number of bubbles per minute) 27 23 16