ninasimonecosey27 ninasimonecosey27
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Jenny makes $4 for every drawing that sells. She spent $45 for her tools and it costs $0.25 per drawing.

Jenny makes 4 for every drawing that sells She spent 45 for her tools and it costs 025 per drawing class=

Respuesta :

Otras preguntas

Electrolysis can be used for all of the following, except A. separating metals from ores. B. plating objects with metal coatings. C. producing compounds. D. rec
the majority of linguists believe a mother language originated somewhere  in_?
What factors would trigger war among the major European powers ?
which best describes this triangle?click to see answers and angle
Ryan earns $5 for each small dog he walks and $8 for each large dog he walks. Today he walked 8 dogs and made a total of $55. How many small dogs did Ryan walk?
How did a reliance on trade for prosperity affect the development of African kingdoms?
When summarizing, use the author’s words to state the main ideas. True False
What translates binary data into images on a monitor?
Early childhood, preschool age, and early school age are all names of a period of development that includes what age range?
The part of the enzyme where the substrate fits is known as the ___. active site isomer position activation site none of these