gardalex3598 gardalex3598
  • 11-04-2024
  • Computers and Technology
contestada

Forward integration is taking a step up on the value chain toward the raw materials.
a. true
b. false

Respuesta :

Otras preguntas

What is the exact value of 5 5/6- (1 1/4 +3 7/8)
A 2-cup bottle of hair gel costs $23.20. What is the price per fluid ounce? $_______
Do humans depend on photosynthesis? Explain how, why, or why not. (1 point) Yes, but only those humans that avoid meat depend on plants that produce their own f
Topic: Why someone should attend the Modern Olympic Games (Persuasive conclusion) 1 paragraph only 4-5 sentences
why would it have taken years for the Florida keys to recover from the Labor Day hurricane?if right I will give 30 pts
Nick was surveying his field and saw some cows and ducks. Nick counted a total of 80 heads and 248 legs. Assuming there are no mutations in the animals, determi
Determine whether the given value is a solution of the equation.
ben fills a glass with orange jiuce and lemonade in the ratio of 1:4 by volume . he mixes the liquid in the glass . Ben then drinks 1/4 of this liquid
Yolanda makes $11.25 per hour at her part-time job. During one week, she worked 1225 hours and also earned some tips. Her final pay for the week was $159.50. Ho
1) Given that the function graphed is f(x), what is f(9)? es A) 7 B) 9 C) 11 D) 13