victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

Lenore’s dog gave birth to a litter of 9 puppies. Two of the puppies are male. Write ratios for the following: Number of female puppies to the total number of p
what is t(-1/6)=9x+10
Which topic is most related to the theme of climate change in green literature? A. Carbon emissions B. Nuclear energy C. Water resources D. Endangered species
Put the steps of Meiosis in order.1. Anaphase 12. Telophase 2 & Cytokinesis3. Anaphase 24. Interphase5. Telophase 1 & Cytokinesis6. Metaphase 17. Propha
What occurred after the Spanish introduced the horse to North America? A. Pacific Northwest Indians were able to drive the Spanish off their lands. B. Plains
how do you balance chemical equation H3PO4+Ca(OH)2> Ca3(PO4)2+H2O
What slur word does yemi use to provoke zelie
To demonstrate refraction, Emily’s teacher places a glass rod in water. The glass in the water will appear A) curved. B) darker. C) smaller. D) twisted.
A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?
Which process is most responsible for the increase in early Earth's atmospheric oxygen levels?