mandiw916 mandiw916
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Math 7 - F.1 Unit Rate Proficiency Mathew is at a book fair. He buys 7 books and spends $8.75. How much would 11 books be?

Respuesta :

Otras preguntas

Do all 6 digit numbers have 6 addends in their expanded form? Explain
what are some careers in geography
What is the weight of the bag the fruit if it is 326000
what fraction of £2 is £20
Which level of organization comes between a cell and an organ?
understanding cause and effect
Find the unit rate of 1.12 for 8.2
4g + 3(-3 + 4g) = 1-g. Solve the equation. Can someone help me ASAP. I'm confused
Who is the most likely to complete skill-related fitness activities?
ron wants to make fish for dinner. which is the healthiest way for him cook the fish?