yb919257 yb919257
  • 09-05-2024
  • Mathematics
contestada

7 plums cost 63p
5 limes cost 60p
work out the cost of 1 plum
work out the cost of 1 lime
which type of fruit is cheaper per item

Respuesta :

Otras preguntas

The scale model of a skyscraper being built is 4.2 feet tall. a. When it is finished, the skyscraper will be 525 meters tall. What scale was used to make th
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
What did the Ku klux klan advocate?
When he was measuring herbs on his scale,Neville place 1/2 gram weight,then 1/5 gram weight, and finally 1/8 gram before the scale was balanced. How much did th
How many equilateral triangles with sides of 4 can fit into a larger triangle with sides of 2012
Help me to understand this: V=lwh; l=14, w=8, h=3 (volume of a rectangular box)
8b with explanation please
JOSE SAID ALL OF THE MULTIPLES OF 8 ARE ALSO MULTIPLES OF 2. JAMILA SAID THAT ALL OF THE MULTIPLES OF 8 ARE ALSO MULTIPLES OF 4 . WHO IS CORRECT ? EXPLAIN.
how far will a runner travel if she had an average speed of 10 km/hour and runs for 2.1 hours?
Can someone may help me with solving system of solving equations plz A small soda costs $0.45 and a large soda costs $0.65. 35 sodas were sold for a total of