jayden8268hd jayden8268hd
  • 10-05-2024
  • Mathematics
contestada

Jelly's Doughnuts makes a gross profit of $0.60 for each doughnut they sell.
If they sold
all 4,000 doughnuts they made, would they make
money or lose
money for
the week? How much money would Jelly Doughnuts make
or lose?

Respuesta :

Otras preguntas

What did milo eat at the market place in the phantom toolbooth?
Can the radiosonde be used to measure upper air temperature
You can help to ensure the sustainability of fossil fuels by purchasing a hybrid vehicle. Please select the best answer from the choices provided T F
Solve the system of the linear equation by adding or subtracting. 7x - y = 9 7x + 2y = 24
Which compound sentence is not correctly punctuated? a.we could make sandwiches, or we could go to a restaurant. b.we could make sandwiches; we could go to a
List 4 ways mitosis works
Help me please give me the answers please
A processional song that occurs at the end of the drama and reflects on the major themes, while often clarifying the play’s “lesson” or moral, is called the Pro
Which of the following best describes what happens to water molecules after they have condensed to form clouds? They will combine to form runoff and flow into r
What impact did the Columbian Exchange have on imperialism?