monaghang monaghang
  • 12-05-2024
  • Mathematics
contestada

A pizza parlor makes batches of pizza dough. They use a ratio of 6 grams of garlic powder to 18 grams of salt. Give two different unit rates using this relationship.

Respuesta :

Otras preguntas

1. If 4 lbs of apples cost $36, How much would 2 lbs cost?​
How does hydropower generate electricity?
How do I convert/scale a recipe using a t chart
Is there anything in this document that suggests that the One-Child Policy is a bad idea? Explain .
What happens when a person is stressed to deliver more oxygen through the body to power muscles and tissues? 1 Blood pressure increases 2 Muscles tense up 3 Bre
angles geometry, what is it?
Elements in period 1 are
NEED HELP WITH THIS CROSSWORD BEFORE 8:00 EST!!!PLEEASSEE
Express as a trinomial. (x-9)(3x-9) I will give brainliest to the fastest and correct answer
what is the capital of the United states?​