JacksonTwanii43 JacksonTwanii43
  • 13-05-2018
  • Mathematics
contestada

Ahmed is taking orders for lunch a slice of pizza cost $2.50 and a chicken sandwich cost to $3.50 he collects $26.50 for the group of nine people

Respuesta :

rrnr rrnr
  • 03-11-2018

Answer:

not sure what the question is but there are several ways to figure this out.  You only have 9 people total.

Step-by-step explanation:

First You would say 5 times 2.50 = 12.50

Second                      4 times 3.50= 14.00

Which 12.50 +14.00 = 26.50

You could keep changing the amount of people but it still has to add to 26.50

Answer Link

Otras preguntas

What are 2 examples of exponential growth and decay
Pat paid $85.50 for renting a scooter for 6 hours. What was the rate per hour for renting the scooter? (Input only numeric values and decimal point, and report
NEED HELP!!!!!! CAN SOMEBODY HELP ME? 1. In studying Earth history, geologists rely on the idea that ( 1 point ) A. Fossils are the only way to know exactly wha
3.5-1.75 is how many eighths?
I need history help please. The map below shows population growth rates for countries in modern Europe. Use the map to answer the following question. Which of t
The figure is made up of a cylinder and a cone. What is the volume of the figure? Enter your answer in the box.
Choose the -ible word that BEST completes this sentence. Bringing an umbrella with you on a cloudy day is very
According to the Myers-Briggs indicator, an individual who uses feelings to make decisions:
Plz answer question I need help with my hw if anyone can help me that would be great
What makes Sandra Day O'Connor's memoirs worth noting?