desperatedude
desperatedude desperatedude
  • 12-07-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP plzzzzzzzz

Need help ASAP plzzzzzzzz class=

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 12-07-2018
To solve this question, simply find the amounts of money the items will cost.

4 x 1.19 =4.76
3 x 1.89 = 5.67
1 x 4.95 = 4.95.

20.00 - 4.76 - 5.67 - 4.95 = 4.62.

1 dollar = 100 cents
4 dollars = 400 cents

4.62 = 462 cents

462 cents/79 cents = 5.84 = 6.

She can buy about 6 pens.





Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an undefined term in Euclidean geometry
What is the attitude of the author of “Transformation Peace” toward war? A. He is angry when he looks at soldiers. B. He wants peace. C. He is totally
why should we care about women's rights?
Based on this article, which technique(s) does the journalist use to bias the article towards Ms. Rivera and against Mr. Gardenova?
What is the Volume of this object please help me
Is this sentence grammatically correct? "i was typing a memo when my boss requested a meeting".
Survey results show that 68% of people that tip their hairdresser when they get a haircut. predict how many people out of 150 tip their hairdresser.
Given the historical context, and Shelley's political views, what is the significance of his "Ode to the West Wind"?
Justin wants to use 188 ft of fencing to fence off the greatest possible rectangular area for a garden. What dimensions should he use? What will be the area of
steve jobs statement "it was awful tasting medicine, but i guess the patient needed it" is an example of a. anophora b. metaphor c. repetition