sweetanely11
sweetanely11 sweetanely11
  • 12-08-2018
  • Mathematics
contestada

Six bagels cost $10.50. How much does each bagel cost? Explain.

Respuesta :

villarrealjustin222 villarrealjustin222
  • 12-08-2018

Each bagel is $1.75. You can figure this out by dividing 10.50 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Sophie had 3/4 quart of peanut butter. If she divides the Peanut butter into containers that hold 1/16 quart, how many containers can she fill.
I need help, what is the meaning of LandLocked?
find the numerator for the equivalent fraction. 4/9 = ? / 63 11 4 28 9
comparing fraction decimal percent
How did the American revolution affect other nations?
The value of 2 in 2481 is how many times the value of 2 in 5072
Can someone please help me on a. and b.
if 2s +10r = 2(2s-5r) = 42, then what is the value of r?
What time is 5 3/4 hours after 11:32 pm?
Which of the following discoveries it's not critical to explain in all organisms share the same genetic code