Seudónimo Seudónimo
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

A construction compony purchased 24 boxes of nails. Each box cost $87. How much did the nails cost the construction company?

Respuesta :

melhunt99
melhunt99 melhunt99
  • 10-03-2016
Well you would multiply the number of boxes (24) by how much each one is ($87) to get you answer ($2,088) :)
Answer Link

Otras preguntas

What did A. Philip Randolph do?
Since the great depression, business fluctuations have become more severe and longer in duration a. True b. False
Explain how eating fruits and vegetables to support dietary fiber intake can help with hydration and immune function.
What did atticus hint that he knew about that was a surprise to scout?
Can someone help me with this question? I flagged the ones i needed help with and yea. This is one of them. Please fill in the blanks and you'll earn 11 pts. An
What materials should you use when cleaning the lens of a microscope?
Heather practices soccer and piano. Each day she practices piano for 2 hours. After 5 days, she practiced both piano and soccer for total 20 hours. Assuming tha
What is the mass of 40.34 x 10^23 H2 molecules at stp?
HELP ASAP 15 POINTS!!!
How do you do this question? I need this answer ASAP