Zyi Zyi
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

if light bulbs are 4 for $2.00 , how much will 12 light bulbs cost , round to the nearest cent if necessary?

Respuesta :

Sam1116 Sam1116
  • 10-03-2016
If 4 are $2.00 , then x3 to get 12 light bulbs and 2x3=6 so it's $6.00
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the distance between a point and a line vector in 3D?
20 points, please help.
Maths, would it be congruent or alternate??
Which of the following acts, passed in response to public outrage over conditions described in Upton Sinclair's The Jungle, was the first consumer protection le
Which function represents the graph of f (x) = 1/2 (3)^x
What is the relationship between the federal funds rate and the prime interest rate?
Nick has a checking account with the Park Slope Savings Bank. He writes both paper and electronic checks. For each transaction Nick enters the necessary informa
I want to know more about the history of the war?
HELP pls will mark you the brainliest
What is the answer for this question, can you please solve step by step?