torianngreen8196 torianngreen8196
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Gina bought 2.3 pounds of red apples and 2.42 pounds of green apples. They were on sale for $0.75 a pound. How much did the apples cost together?

Respuesta :

a21fonti
a21fonti a21fonti
  • 10-10-2018
4. 72•0.75= $3.54 is the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

Analyze this number: 7,568.955 Write a number that has a 9 in that is 1/10 the value of the 9 in the number and an 8 that is 10 times the value of the 8 in the
Below is a partially completed flowchart that models how natural selection drives evolution
Four people are painting a house. Zachary paints 1515 of the house, Alyssa paints 33%33% of the house, Chloe paints 0.30.3 of the house, and Nicholas paints 0.1
for every 2 cars you wash, your friend washes 3 cars. You wash a total of 8 cars. How many does your friend wash?
Mark buys a wood board that is 7 and 1/2 feet long the cost of the board is $0.50 per foot including tax what is the total cost in dollars of marks board
You leave your house at 7:30 pm to go to school. you arrive at 7:50am, and the school is 3 miles away what]i was your average speed in mph
Is this true that in a.d. 490 persia attacked the german mainland?
Cultural:"ritual is important to us as human beings. it ties us to our tradition and our histories," (miller williams). this story is shaped by the tradition in
The CDC reported secondhand smoke statistics for 2007-2008 in the United States: 60.5% of people living below the poverty level were exposed to secondhand smok
Extent to which christianity changed societies in latin america in the period 1500–1800.