cmenternolte cmenternolte
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

A 96-ounce container of orange juice costs$4.80. At what price should a 128-ounce container be sold in order for the unit rate for both containers to be the same

Respuesta :

kykimcoy071
kykimcoy071 kykimcoy071
  • 11-10-2018

$7.48

________

You're welcome

Answer Link

Otras preguntas

Match the various disorders with their examples anxiety disorder personality disorder mood disorder dissociative disorder obsessive compulsive disorder amnesia
2. Muscular Strength give me 4 activities that relate to this!
What motivation(s) do children have when they decide to leave their native Central American or Mexican country?
Please look at the attachments and help me with these questions
For a loan of $40,000 at 12% for 10 years, how much do you wind up paying back? 80,000 48,000 88,000 8,000
What do we use to spin magnets to supply the city of Portland electricity? a. power from the Columbia b. gasoline power c. solar power
ratio 15 to 6 in simplist form
1. Matt went to the mall and bought two items. He bought a shirt for $12 and a hat for x dollars. The total amount he spent before tax was less than $20. What i
How does air outside the cup affect the knetic energy of the particles in the wall and the cold water
Which of the following best describes the existence of undecidable problems? *