wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

difference between carry and bring​
If country x imposes a tariff on its imports, how will the supply of its currency and its exchange rate be affected in foreign exchange markets?
Using the verbs ser and estar and the presentence What quality’s you think makes a good friend
who was assassinated in south vietnam that helped the north vietcong get more control over that territory?
Look at the figure above. Which layer of the atmosphere holds the ozone layer? (PennFoster)
Crude oil beneath the Earth is often under pressure because it is trapped under _____.
Sixth grade In the data set below, what is the lower quartile? 23 33 43 46 54 54 59 67 Submit
PLEASE HELP 100 POINTS AND BRAINLIEST
I don’t know nothing about this
A marine biologist is setting up a net 6 feet below the surface of the water. each foot of the water screens out 40% of the light coming from the surface. which