jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Write a decimal equation that has a product of 3.15(do not use 1 as factor.)
Which of the following lines from "In Another Country" by Ernest Hemingway contribute to the prevailing mood of apathy in the story? a. One day I had said that
30 students in class 1/5 absent how many students were in class
What time what equals 315
How do you reduce 6/12
________________ are the economic foundation for the coastal countries of west and central Africa.
Which would most likely be graphed using a continuous graph? Check all that apply.
What are some quotes from Abraham Lincoln and what do they mean to you.
Americans believe that all citizens/people of all ethnic groups, races, and religions should have equal access to ________
Why did Hitler focus on harming Jewish people during his rule of Germany? A. He blamed Jews for the ills of Germany. B. Hitler was convinced by his generals t