shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

What is the average monthly income for these weekly incomes: $205.67, $129.07, $186.45, $149.90?
The theory of _____ suggests that the crust of the earth moves about on the upper mantle
How did the cities of the Indus Valley differ from those of Sumer and Egypt?
How are canyons formed. Give an example of one.
how do you factor n^2-4n=0
An equiangular triangle has three sides with different lengths. true or false
How many years would it take you to eat a billion hamburgers
what is £400 increased by 3.2%
724 rounded to the nearest ten
Sojourner's vision of God is an example of a/an A. simile. B. epiphany. C. myth. D. exterior narrative.