jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is true of offspring from organisms that reproduce asexually? A. Offspring are genetically identical to the parent. B. O
Which of the following is an example of double jeopardy?
How many solutions does this system have? x-2y=2 y=-2+5 a. infinitely many solutions b. no solutions c. two solutions d. one solution
President Monroe issued the Monroe Doctrine because he worried that the _____. Select the best answer from the choices provided. 1. revolutions of South Americ
If a woman goes through labor and gives birth to multiple offspring all of the following could have happened expect A: a single egg may have been released but
please questions 6,7 and 8
What would happen to the growth curve if a new predator were introduced into a environment?
How was the Lend-Lease program a significant departure from the policy of neutrality? It gave American convoys permission to attack any German ship that fires f
a picture has a dimensions of 9 inches by 12 inches. if you want the drawing scaled down to fit a 3 inch by 4 inch frame, by which fraction you mutiply the dime
mr.warren has 90 students in his class. 18 students earned all A's. What precent of mr.warrens class earned all A's?