julissajulie7630 julissajulie7630
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

Ryan makes 65 ounces of apple jelly. He puts the same amount of jelly into 6jars. About how much jelly is in each jar?

Respuesta :

jozlaz2000 jozlaz2000
  • 16-11-2018

There would be 10.8 ounces in each jar

Answer Link

Otras preguntas

Every weekend in summer, large numbers of people leave the hot desert climate of Phoenix to head for vacations in the cooler climates of northern Arizona. This
Which of these is an inappropriate shift in verb tense? Cody is laughing at Megans joke when suddenly the phone went dead. He tries calling her back, but she is
The cost of a yoga class is $15 per session. In addition, a mat fee of $2 is charged per session. Which of the following represents the total cost in dollars, o
Which shows the most direct path that carbon can take through the carbon cycle
I don’t know how to solve this.
What effect did this change have on workers?(industrial revolution)
The distance between (-4,6) and (3,-7)
14. 3 (a-2) -4 (29-3)= 15. 3 (x+2y) -2 (2x-y) 16. 3 (2c+d) -3 (3c-20) 17. 4 (a+3b+7) +2 (a-2b-1)
Identify the domain and range of the function. Enter your answers as numbers in the boxes; do not include units. Enter the range values in ascending order separ
Which numbers are irrational? a. 11 b. Square root of 15 C. -14 d. 5/7 e. 9/4 f. 0.151155111555....