therealestjeremiah therealestjeremiah
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells coffee beans in bulk. What is the price per pound for the coffee?

A grocery store sells coffee beans in bulk What is the price per pound for the coffee class=

Respuesta :

MorallyGray
MorallyGray MorallyGray
  • 10-12-2018
Six dollars is the only answer that seems correct using the graph. Hope this helped.
Answer Link
jakerabellazin09
jakerabellazin09 jakerabellazin09
  • 01-05-2019

Answer:  The answer is $6.00

Answer Link

Otras preguntas

Help help help help
I tried doing the work on it but nothing seemed to work please help
Twe oldlik3. What makes each specialized cell like a muscle cell or neurondifferent are the __each cell produces allowing for itsidentity.(answer in lowercase;
BOIS 11. An event has 54 adults and 81 children. The event planner wants to make each table identical, with the same combination of adults and children and no p
Two students used different methods to evaluate 4 1/2 divided by 3/4
here’s a graph of a linear function. write the equation that describes that function express it in slope intercept form. PLEASE ANSWER NOW!!
Phil has noticed that his operations manager has been practicing unethical means to reap personal benefits at the expense of the company's customers. He will mo
Consider the algorithm you designed for today’s activity. Identify two instances where there may be multiple ways to interpret your instructions and suggest imp
Afan pays $875 for 3 premium seat tickets. Another fan pays $2125 for 8 premium seat tickets. Write a linear model for the cost of premium seat tickets based on
The sum of two numbers is -284. One number is 62 less than the other. Find the numbers.