kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Mass of 60.009 g and radius of 1.02 cm what is the density of the sphere in (g/ml)
What was the cause of tension between the Protestants and Catholics in Northern Ireland during the 1960s
Really not understanding this
Elected officials work for themselves. True False
Why does the flower has the sugary liquid called the nectar?
What happened when Mexico could not pay its debt?
During the civil war: select one: a. the government strictly censored news reports. b. reporters were embedded with the troops. c. journalists were not allowed
a. Find a slope-intercept equation for line A. b. Find a point-slope equation for line B.
Which graph shows a system with an infinite number of solutions?
What is one of the most important forms of energy? Give two examples of how this type of energy is used in our lives.