samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

true or false Volume can be measured in liters or cubic meters.
what is 0.01 times 30
how to do write a strong reseach essay
Imagine you somehow developed a chronic disease. How would you gather information that would help you cure your illness? How could you tell if the information y
Identify the figurative language being used: She was bursting with excitement. A) simile B) metaphor C) hyperbole D) understatement
Which of the following is not true about sedimentary rocks? a. They are formed through compaction and cementation. c. They are formed from igneous rock fragmen
Is this statement true or false? Egyptian, Byzantine, and Japanese containers are examples of decorative arts. A. true B. false [[100]]upvote
Four less than the quotient of a number and 3 is - 10
Which type of figurative language is used in the following line from Martin Luther King, Jr.'s letter? "This movement is nourished by the contemporary frustrati
Convert 1.50 μm² to square meters.