smartowl101
smartowl101
11-12-2018
English
contestada
MUTIPLE CHOICE! worth: 10 points pls help
Respuesta :
aiaaaaasha
aiaaaaasha
11-12-2018
the first one because it is not informative
Answer Link
daniel1016
daniel1016
14-02-2020
Answer:
A
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Multiply. 2/10 x 20 = Express the product in the simplest form A. 40 B.20 C. 4 D. 1/100
f(x) = 3x + 9, g(x) = 5x2 Find (f + g)(x).
find the unit rate $6.80 for 9 muffins
c^2/c^4 simplify this equation.? I am doing algebra.
A bakery had 54 buns. Of the buns that the bakery had, 1/6 were sold in the morning and 1/2 were sold in the evening. a. How many buns were sold altogether? b.
A definition of formal poetry is verse that a. sticks to certain traditional patterns. B. is written in blank verse.C. has no rhyme scheme. d. uses figurative
What characteristic is shared by birds, salamanders, and sharks? a. Lungs b. Jaws and paired appendages c. Four limbs d. Endothermy
Soil conservation involves protecting _______ and preventing _______. a. soil quality; erosion b. topsoil; pollution c. soil layers; erosion d. soil layers;
A. what is the kinetic energy of a 1 kg ball thrown in the air with an initial velocity of 30 m/s B. How high did the ball travel? KE=PE
What size star is the sun large medium small