camwow2371 camwow2371
  • 12-12-2018
  • Mathematics
contestada

Jose bought a bag of 6 oranges for $2.82.He also bought 5 pineapples.He gave the cashier $20 and received $1.43 change.What did each pineapple cost?

Respuesta :

meaddestinee
meaddestinee meaddestinee
  • 12-12-2018

Answer:

$3.15

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Is the following a Function?
In ANOP, n = 1.1 inches, o = 2.1 inches and p=2.6 inches. Find the measure of ZP to the nearest degree.
Change the mixed number to improper fraction [tex]1\frac{4}{5} [/tex]​
what is a example of euphemism in the song " 7 years - lukas graham " ​
what is the emotional effect of the hunger games?
Write a story problem to go with the multiplication problem 4 x2/3 Then, solve the problem.
Question 4 of 20 What has New Mexico used to preserve its scarce water resources? O A. Solar power B. Farmland C. Reservoirs O D. Small cities SUBMIT
x^2 y^2/a^2 - 16/a^2b^2​
Please help !!!!! !!!!!!
Because P and S waves travel faster through the Earth's mantle than through Earth's crust, scientists know that the mantle is _______ and _______ than the crust