prttyqueennayy prttyqueennayy
  • 12-12-2018
  • Mathematics
contestada

What Is the Answer To number 1 ?

What Is the Answer To number 1 class=

Respuesta :

2018bbenzenhafe
2018bbenzenhafe 2018bbenzenhafe
  • 12-12-2018

Answer: 4 apples for $3.64


Step-by-step explanation:

The best buy is going to be the one that costs the least. To figure this out, you divide the number of apples by the price. (do not round)

4/3.64=1.09

9/8.01=1.23

14/12.43=1.12

24/21.12=1.13

As you can see, the 4 apples for $3.64 is the better choice since the number is the least.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me? (,:
a)State the role of saliva in human beings b) State 2 hormones involved in digestion​
( BRAINLIEST) Which Salt is formed when Ammonia reacts with Nitric acid ?
“Declaration of Sentiments” notes
Define society in one sentence.​
16. That city has one of the most ………………. underground rail networks in the world. A. efficient B. fashionable C. cosmopolitan D. fascinated
Brainlisted for right answer!!! 50 points!!! Please help me!!! I really need this done!!!
answer the question pls pls pls pls pls
These 2 questions PLEASEEE (:
is it possible to completely forget about somebody