ahall6083 ahall6083
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 5 pints of ice cream cost $7.20. How much would 20 pints of ice cream cost?

Respuesta :

itzveahh
itzveahh itzveahh
  • 11-01-2019
36$
5 times 7.20 comes out to 36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What transition would show you that the author is comparing two things? Furthermore As previously stated Similarly Without a doubt
Answer, please please
which statement best describes the compounds of nucleic acids
the ozone layer hole is an area of depleted ozone in Earth's atmosphere. Which of the following human activities contributed to the development of the ozone lay
What is an IF function in Excel? Plz help. Will give brainliest and 10 points
Can u help me solve this one problem?
Vanna, a middle-aged woman, complains to the medical assistant of having regularly interrupted sleep patterns.  When the MA encourages her to talk more about it
Determine the axis of symmetry and the vertex of the given function. y = 2x2 − 12x + 21
Amy bought 3 2/3 of material to make pillows. The fabric cost $5.00 per yard. How much did Amy pay for fabric $____
What right did Susan B. Anthony win for women in New York in 1860? control by married women of their own wages and property participation by women in the v