kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

The primary function of a radula is to __________. a) process nerve signals b) allow excretion c) enable water to enter and leave the body d) aid in feeding
In a football tournament, the Bees scored 9 less than three times as many points as the Hornets. The Wasps scored 28 more points than the Hornets. Together the
In which sentence does the hyphen correctly divide a word? A. Hurricanes and severe storms can de- stroy people's property. B. Hurricanes and severe storms can
Which words make up the adverb phrase in this sentence? The bees returned to their hive. A. returned to B. to their hive C. bees returned D. The bees
Define or explain each of the terms: Short grass Prairie: Soddies: Enlarged Homestead Act: Panhandle: Dusters:
Many Founding Fathers believed that only __________ should be eligible to vote in a democracy.
How did the change in laws in Germany before the onset of World War II begin to restrict individual rights? The laws forbade Jews to be employed in education. T
Marnie and Judy hit a total of 12 home runs this season. Judy hit 6 more than Marnie. How many home runs did Judy hit?
What are some of the nowadays ingredient for pemmican
What is glucose made of