miagiancarlo miagiancarlo
  • 13-02-2019
  • Mathematics
contestada

please help me !!!!!!!!!! i need this and class starts in 4 minsss

please help me i need this and class starts in 4 minsss class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-02-2019

the answer is 4

Step-by-step explanation:

the  eqaution is

6+t=10

Answer Link
genevievelillied
genevievelillied genevievelillied
  • 13-02-2019

Answer:

t=10-6

The dad gave him 4 dog treats:)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Target sells 24 bottles of water for $3, and 36 bottles of water for $4. Which is the better buy and by how much? A) 24 bottles for $3 by 1.5¢ per bottle B) 24
What is 21 over 50 as a decimal
5= x + 8 What does x equal?
What do u think jrotc will be like 100 years from today
Which of the following senses is most closely related to balance? A. Taste B. Touch C. Smell D. Hearing
Which of the following is true about bases? a. They help to build up cells. b. They release hydroxide ions in solution. c. They tend to decrease the pH of a
Mr Stevens wants to put 17 books on the shelf . He put 8 books on the shelf . how many more books does he need to put on the shelf ?
What does reign mean??
a baker has 20 pounds of sugar. He uses 3/4 of the sugar to bake muffins. How many sugar does he have left?
In the client-server model, what is the primary protocol used for communication between a browser and Web server?